NAUJIENOS

Tarptautinės dziudo federacijos savavališkų titulų nepripažins

Lietuvos dziudo federaciją (LDF) pasiekė Europos dziudo sąjungos (EJU) laiškas, kuriame informuojama, jog tarptautinės dziudo institucijos nepripažins jokių savavališkai suteiktų meistriškumo titulų ar nuopelnų sporto šakai įvertinimų, kuriais save apsidovanojo LDF opozicija pasiskelbę asmenys, po to, kai atsisakė oficialių diržų.

Pernai surengta demonstratyvi meistriškumo diržų bei DAN vardų atsisakymo akcija, neprasprūdo pro tarptautinių dziudo organizacijų akiratį. Europos dziudo sąjunga atsiuntė laišką, kuriame dar kartą patvirtino, jog remiantis EJU statuto 26.1 punktu EJU ir Tarptautinė dziudo federacija (IJF) pripažįsta tik tuos meistriškumo laipsnius, kuriuos suteikia oficialios šalių federacijos savo nariams.  Jokios kitos organizacijos to daryti negali. Anot EJU, būtent oficialios šalių federacijos yra atsakingos už tai, kad jų šalyse būtų laikomasi DAN ir diržų suteikimo reikalavimų. EJU teigimu, griežtos taisyklės taikomos siekiant išvengti piknaudžiavimų ir negarbingo elgesio dalinant meistriškumo laipsnius šalių dziudo sporto bendruomenėse.

„Jokios kitos reakcijos ir nesitikėjome. Akivaizdu, kad savo privačią įstaigą, skambiai pavadinta „nacionaline asociacija“ įsteigę veikėjai, nėra pripažįstami nei Europos, nei pasaulio dziudo federacijų, todėl ir jų sau suteikiami alternatyvūs meistriškumo titulai bei diržai negali turėti jokio oficialaus statuso. Įsivaizduokite, jei Lietuvos kariuomenėje kažkas staiga imtų ir, nepaisant reikalavimų bei taisyklių, pasiskelbtų generolu. Tokių „orinių generolų“ nepripažintų nei Lietuvos, nei, juolab, NATO kariuomenė. Atvirkščiai, pasiskelbęs generolu greičiausiai patektum į psichiatrų rankas, o tokie laipsnių dalijimaisi užtrauktų baudžiamąją atsakomybę ir labai rimtas pasekmes“, - EJU pranešimą komentavo LDF prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Primename, kad po kai kurių klubų atstovų viešų pareiškimų apie gražinamus diržus, LDF nutarė priimti iš kiekvieno pageidaujančio grąžinti BUDO pasą ir diržą patvirtinančius sertifikatus bei juos anuliuoti. Tačiau taip ir nesulaukus nei vieno oficialaus diržo grąžinimo, pasikonsultavus su EJU bei IJF pareigūnais, buvo priimtas Vykdomojo komiteto sprendimas „Už dziudo moralės kodekso ir dziudo juodojo diržo pažeminimą, dziudo sporto, kaip olimpinės sporto šakos, ir japonizmo vertybių menkinimą, panaikinti asmenims, viešai ir oficialiai išreiškusiems savo valią, LDF išduotus DAN sertifikatus, patvirtinančius meistriškumo ir nuopelnų LDF lygį“.

Pagal taisykles, neturint oficialiai išduoto juodojo diržo sportininkai negali dalyvauti nei Europos taurės, nei „Grand Prix“ ar „Grand Slam“ serijos turnyruose, jau nekalbant apie Europos ar pasaulio čempionatus.

Lietuvos dziudo federacijos inf.