NAUJIENOS

Susipažinkite: Europos dziudo čempionate (U-18) Lietuvos garbę ginsiantys šešiolikmečiai ir jų olimpinės svajonės

Treniruotės kasdien, neretai ir po kelias. Savaitgaliai varžybose ir vasaros praleistos sporto stovyklose. Toks šešiolikmečių, Lietuvos dziudo jaunių rinktinės lyderių, gyvenimas. Šie ambicingi, atkakliai tikslo siekiantys ir tuo pačiu labai nuoširdūs bei jaunatvišku džiaugsmu trykštantys jaunuoliai stos ginti Lietuvos garbę Europos dziudo čempionate (U-18), kuris birželio 30 – liepos 2 dienomis vyks Kaune. Po to jau ir olimpiada ne už kalnų. 

 „Sportuoju nuo penkerių metų, - pasakoja Justina Kmieliauskaitė. – Dar buvau darželyje, kai tėtis nuvedė į dziudo treniruotes, kurias jau lankė brolis. Tai jau daugiau nei dešimt metų su kimono.“

Elektrėnuose gyvenanti Justina – tituluota sportininkė. Lietuvos čempionė ne tik savo amžiaus grupėje, bet ir jaunimo (U-23) tarpe. Pavasarį Kaune vykusiame Europos jaunimo dziudo taurės turnyre mergina iškovojo vieną iš dviejų Lietuvai atitekusių sidabro medalių. Po savaitės Lenkijoje, ji kopė ant bronzinės pakylos.

„Tas jausmas, kai laimi – nepakartojamas. Džiaugiasi treneris, šeima, mokykloje sveikina. Tai motyvuoja dar daugiau dirbti ir siekti vis aukštesnių rezultatų“, - pasakoja Justina, kurią retom laisvalaikio akimirkomis visada rasite su knyga rankose. Ypač sako mėgstantis romantiškas istorijas.

„Treniruojuosi kasdien. Savaitgaliais bėgioju, - sako Justina, neslepianti jog yra priklausoma nuo pergalių. – Aišku, būna visko. Ypač sunku dėl kvailai pralaimėtos kovos. Iki šiol atsimenu, kai nenusilenkiau varžovei po dvikovos, taip pykau ant savęs. Bet tai tik dar labiau motyvuoja.“

Panevėžietė Aida Vasiliauskaitė pergales taip pat skina nuo mažumės: šalies jaunučių, jaunių, jaunimo čempionė. Prieš kelias savaites Lenkijoje vykusiame Europos dziudo taurės turnyre ji iškovojo aukštą penktą vietą.

„Visada einu tik laimėti. Stengiuosi dėl trenerio, dėl šeimos, kuri mane labai palaiko. Tėvai skambina prieš varžybas ir po jų. Seka mano kovas ir džiaugiasi dėl kiekvienos pergalės, ramina po pralaimėjimo.“

Mergina sako pamilusi dziudo dėl šios sporto šakos sudėtingumo: čia svarbi tiek technika, tiek stiprus charakteris. Pastarasis, anot Aidos, jos tiek stiprioji, tiek silpnoji jos pusė.

„Būna, kad labai supykstu per treniruotes, kai nesigauna vienas ar kitas veiksmas. Jeigu ne treneris, nežinau kuo baigtųsi“, - juokdamasi pasakoja Aida.

Tačiau mergina šį sportinį pyktį puikiai išnaudoja – ne veltui ji pergalingai žengia bene visose varžybose, o varžovių jai netrūksta. Itin populiarioje merginų tarpe 63 kg svorio kategorijoje tarptautiniuose turnyruose susirenka apie penkiasdešimt varžovių. Čia ir vėl gelbsti tvirtas charakteris bei treneris, kurio žodžiai skamba ausyse kaskart lipant ant tatamio: „Tu stipri, tu pasiruošusi, tu gali!“

„Stipriausias mano priešininkės buvo iš Japonijos, Vokietijos, Italijos. Bet neįveikiamų nėra – su visomis galiu kovoti“, - užtikrintai sako Aida.

Tvirtu charakteriu pasižyminti sportininkė, dar ir puikiai mokosi. Sako, jog intensyvios treniruotės nė kiek tam nemaišo. Aida mokosi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje: čia sudarytos bene idealios sąlygos sportuojantiems.

„Ryte būna trys pamokos, po to treniruotė. Po jos ir vėl pamokos, - pasakoja Ada. – Tik negalvokite, kad mokomės mažiau nei kiti. Sakyčiau net daugiau. Ypač daug užduoda namų darbų, nes mokytojų teigimu turime dirbti daugiau nei bendraamžiai.“

Jeigu lieka laisvo laiko, mergina mieliau ji leidžia namuose. Sako ieškanti ramybės ir poilsio. Pomėgiai kaip daugelio paauglių: kompiuteris ir knyga.

„Mes tai su draugais dažniausiai einame kebabų valgyti, - juokiasi Deivid‘as Matusevič iš Vilniaus, Lietuvos jaunių dziudo rinktinės narys, taip pat sportuojantys nuo vaikystės.

„Penkerių tėtis mane atvedė į sambo, bet vėliau treneris pasiūlė išbandyti dziudo. Taisyklės panašios, tik dziudo olimpinė šaka, o ir man labiau patiko“, - sako Deivid.

Žodis „olimpinė“ – itin svarbus sportininkui. Juokdamasis, tačiau pakankamai rimtai, sportininkas sako svajojantis apie olimpines žaidynes. Ir ne tolimoje  ateityje, o jau po trejų metų, 2020-taisiais.

„Mano stiprioji pusė – dvikova parteryje. Šiek tiek šlubuoja kova dėl paėmimų, bet su treneriu dirbame, kad tai ištaisytume, - sako Deivid. - Per savaitę turiu tik vieną laisvą dieną. Darbo dienomis vyksta dziudo treniruotės, o savaitgaliais bėgioju ir dirbu sporto salėje.“

Daugiau nei dešimtmetį sportuojantis jaunuolis sako varžybų jaudulio beveik nebejaučiantis, bet turi vieną tradiciją: kaskart prieš dvikovą padaro du šuoliukus – taip geriausiai užsivedantis kovai.

Po bene metus trukusio pasirengimo maratono Kaune vyksiančiam Čempionatui, kiekvienas rinktinės narys šiuo metu dirba individualiai su savo treneriais: taiso klaideles, stiprina fizinį pasirengimą. Kartu jie susirinks į stovyklą birželio pabaigoje, likus savaitei iki Europos dziudo čempionato (U-18).

Kaune vyksiantis Europos dziudo čempionatas (U-18) – vienas iš keturių svarbiausių Europos dziudo sąjungos (ang. European Judo Union - EJU) turnyrų. Birželio 30 – liepos 2 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje susirungs apie tūkstantis sportininkų iš 50 šalių. Tokio aukšto lygio renginys mūsų šalyje organizuojamas pirmą kartą.

 

EUROPOS DZIUDO ČEMPIONATO DALYVIŲ SĄRAŠAS

 

Merginos

Svoris

Miestas

Treneris

1.

Karolina žuklijūtė

44

Alytus

Zenonas Vencevičius

2.

Ligita navarauskaitė

52

Kauno r.

Rasa Steponaitytė

3.

Ggabija railaitė

52

Panevėžys

Ieva Klimašauskienė

4.

Gabija valantinaitė

57

Kaunas

Žana Antonovienė

5.

Rugilė nenartavičiūtė

57

Alytus

Dainius, Egesta Cimbolai

6.

Aida vasiliauskaitė

63

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis

7.

Aleksandra kostajanskaja

63

Vilnius

Svetlana Vėtrova

8

Justina kmieliauskaitė

+70

Elektrėnai

Ramūnas Žemaitaitis

 

 

Vaikinai

Svoris

Miestas

Treneris

1.

Lukas Norkevičius

50

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis

2.

Mangirdas Matiukas

55

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis

3.

Lukas Volfsonas

60

Kaunas

Danguolė Novikovienė, Vigmantas Sinkevičius

4.

Dariuš Rogoža

66

Vilnius

Svetlana Vėtrova

5.

Ernestas Sagalec

66

Šilutė

Rimvydas Lukošius

6.

Edvardas Sagalec

73

Šilutė

Rimvydas Lukošius

7.

Deivid Matusevič

81

Vilnius

Stasys Bazys

8

Matsvej Kalesnik

90

Vilnius

Eduard Techov

9.

Deivis Čiaučionas

90

Elektrėnai

Kęstutis Vitkauskas, Ramunė Čiaučionienė

10.

Nedas Minevičius

+90

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis


Komandos vadovai: Rasa Steponaitytė, Vasilijus Rybinas

Informaciją parengė: Jurga Chomskytė-McGeeber