NAUJIENOS

Sporto vadovai ambicijas ragina įrodinėti ant tatamio

Penktadienį Kaune prasideda Lietuvos dziudo čempionatas, tapsiantis vienu iš svarbiausių atrankos etapų, formuojant šalies rinktines bei kovojant dėl teisės atstovauti šalį tarptautinėse varžybose. Dalyvauti jame kviečiami visų Lietuvos dziudo klubų sportininkai, atitinkantys kvalifikacinius meistriškumo reikalavimus.

Prieš Lietuvos čempionato startą Vilniuje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo dziudo bendruomenės atstovai bei svarbiausių šalies sporto institucijų vadovai. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, Lietuvos dziudo federacijos (LDF) prezidentas Vigmantas Sinkevičius ir jam oponuojantis buvęs olimpietis Marius Paškevičius. Pažymėtina, jog pastarasis anksčiau ne kartą buvo kviestas susėsti prie bendro stalo pokalbiui LTOK, kuriam tarpininkautų aukščiausi šalies sporto vadovai, tačiau, net pažadėjęs, į susitikimą neatvykdavo.

Šįsyk susirinkime dalyvavo visų suinteresuotų pusių atstovai. Dziudo federacijos prezidentas V. Sinkevičius ir M. Paškevičius sporto vadovams išdėstė savo požiūrį į nesutarimus, kilusius šios sporto šakos bendruomenėje. LDF prezidentas dar sykį akcentavo, jog viešoje erdvėje skambantys teiginiai, jog opozicijos klubų atstovams neleidžiama dalyvauti tarptautinėse varžybose, neatitinka tikrovės, tiesa, visi sportininkai turi atitikti privalomus kriterijus, nepriklausomai nuo to, kuriam klubui atstovauja – dalyvauti šalies čempionatuose ir kelialapius laimėti sąžiningai konkuruodami su savo kolegomis ant tatamio. Taip pat buvo aptartos politikų anksčiau išsakytos idėjos jungiant Lietuvos dziudo federaciją su M. Paškevičiaus neseniai įsteigta įstaiga.

Pokalbyje dalyvavusi LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė pabrėžė, jog, nepriklausomai nuo skirtingų nuomonių ir pageidavimų, visų šalies sporto federacijų atstovai privalo laikytis oficialių federacijų įstatų ir veikti jų rėmuose. Pagal šias taisykles vietos šalies rinktinėse bei kelialapiai į oficialias tarptautines varžybas pelnomi oficialiuose nacionaliniuose čempionatuose. Olimpinė čempionė primygtinai paprašė M. Paškevičiaus paskatinti visus savo atstovaujamos organizacijos atletus bei trenerius dalyvauti jau 49 metus skaičiuojančiame Lietuvos dziudo čempionate. Tik tokiu būdu gali būti išaiškinti visi pajėgiausi šalies dziudo sportininkai, kurie galės atstovauti Lietuvai svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Taip pat LTOK prezidentė neslėpė nuostabos dėl bandymų dirbtinai sujungti dvi organizacijas, nes tai gali būti daroma tik pačių organizacijų išreikšta valia, kuri apibrėžiama įstatais bei įstatymais.

Beje, praėjusią savaitę tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tiek LTOK gavo oficialų Europos dziudo sąjungos (EJU) laišką, kurio kopija buvo atsiųsta ir LDF. Laiške pabrėžiama, jog abi svarbiausios dziudo institucijos žemyne ir pasaulyje - tiek EJU, tiek Tarptautinė dziudo federacija (IJF) - mūsų šalyje pripažįsta vienintelę savo atstovę – oficialią Lietuvos dziudo federaciją (LDF). Taip pat dar sykį patvirtinama, jog tik oficiali federacija gali rengti nacionalinius čempionatus, deleguoti šalies rinktinę į olimpines žaidynes ir suteikti meistriškumo ženklus.

„Tarptautinė dziudo federacija (IJF) ir Europos dziudo sąjunga (EJU) prieš daugiau nei metus buvo delegavusi savo oficialius atstovus – Vykdomojo komiteto narius Gerardą Benone ir Aleksandrą Jatskevičių į Lietuvą, kuriems buvo pavesta ištirti nesutarimus. Delegatai neužfiksavo jokių nelegalių ar įtartinų veiksmų ar aplinkybių. Dar daugiau, visi LDF veiksmai atitinka IJF ir EJU statutą. Todėl raginame LTOK ir Ministeriją užtikrinti oficialios Lietuvos dziudo federacijos juridines teises“, - sakoma kreipimesi. 

LDF inf.