NAUJIENOS

LDF prezidentė: problemos sprendimas – IJF rankose

Savaitgalį Dohoje prasideda dziudo pasaulio čempionatas. Jame jėgas išbandys ir gausi Lietuvos sportininkų delegacija. Katare pirmą sykį istorijoje mūsų sportininkai varžysis ne tik individualioje, bet ir komandinėje įskaitoje.

Katare pasirodys net septyni Lietuvos dziudo imtynių meistrai - keturios moterys bei trys vyrai. Moterų įskaitoje startuos Ugnė Pileckaitė, Sandra Jablonskytė, Miglė Julija Dudėnaitė ir Vaiga Čečytė. Vyrų rungtyse pasirodys Kęstutis Vitkauskas, Ignas Mečajus ir Kostas Butkus.

Planetos pirmenybėse dalyviai kovos ne tik dėl medalių bei kelialapių į kitų metų Tokijo olimpiadą, bet ir išsidalins beveik milijoną eurų prizinių lėšų. Prieš čempionato startą turnyro dalyviams teko susidurti ne vien su sportiniais iššūkiais. Ilgai rengęsi svarbiausiam sezono pasirodymui jie sužinojo, jog Tarptautinė dziudo federacija (IJF) priėmė sprendimą į savo rengiamas varžybas  atverti duris Rusijos bei Baltarusijos atletams. Tiesa, nei rusai, nei baltarusiai negalės startuoti komandinėse varžybose. Jiems leista dalyvauti tik asmeninėje rungtyje ir tik po vadinama neutralia vėliava.

„IJF sprendimas buvo priimtas likus kelioms valandoms iki registracijos pabaigos. Pas mus jau nupirkti bilietai skrydžiams, užsakyti viešbučiai, panaudotos savivaldybių, rėmėjų lėšos. Skubiai pasitarę su sportininkais, nutarėme, jog į Dohą vyksime. Visų nuomonė buvo vieninga. Aš, kaip federacijos vadovė ir kaip kovotoja, juos visiškai suprantu ir palaikau. Šioms varžyboms ilgai rengėmės, išliejome daug prakaito, dalyvavome tarptautiniuose turnyruose bei sunkiose treniruočių stovyklose, todėl tikimės pakovoti dėl olimpinių reitingo taškų“, - komentavo S. Jablonskytė.

Lietuvos dziudo federacijos prezidentė Dohoje dalyvavo IJF kongrese, kur buvo pabrėžta, jog Tarptautinė federacija ketina suburti nepriklausomą agentūrą. Jos specialistai akylai patikrins visus Rusijos ir Baltarusijos dziudo sportininkus dėl šių pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu. Jei bus nustatyta, jog atletai kaip nors palaiko karo veiksmus, jie bus diskvalifikuoti iš varžybų.

„Kalbėjomės ir su mūsų palaikomos Ukrainos federacijos vadovais. Bendravome ir su kaimyninių šalių – Lenkijos, Latvijos, vidurio Europos valstybių atstovais. Ukrainiečiai patvirtino, jog čempionatą boikotuos. Lenkai, latviai bei likusios valstybės žada Katare startuoti. Niekas nenori aukoti savo sportininkų karjeros ir rizikuoti olimpiniais kelialapiais. Tikimės, kad IJF agentūra atidžiai patikrins visus šalių agresorių atstovus ir neleis dalyvauti bent kiek nusižengusiems atletams“, - kalbėjo S. Jablonskytė.

Pasak LDF vadovės, federacija kreipėsi išaiškinimo dėl situacijos į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Nacionalinę sporto agentūrąs. Aiškaus nurodymo, kaip elgtis tokiais atvejais, pateikta nebuvo.

„Matyt, mums yra tik vienas kelias - mėginti patekti į olimpines žaidynes, o ten jau laukti IJF ir kitų tarptautinių federacijų bendro sprendimo“, - pabrėžė S. Jablonskytė. Tačiau aiškiai pareiškiame, jog LDF pozicija nesikeičia, mes visa širdimi palaikome Ukrainą ir griežtai smerkiame Rusijos agresiją prieš nepriklausomą valstybę.

LDF informacija