NAUJIENOS

Geriausiai Lietuvos dziudo kovotojai – egzaminas Katare

Ateinančią savaitę Dohoje (Kataras) startuoja IJF „World Masters“ turnyras, kuriame dėl prizų ir olimpinio reitingo taškų kovos geriausi pasaulio dziudo meistrai. Tarp jų pateko ir Lietuvos rinktinės lyderė Sandra Jablonskytė, pasirodysianti svorio kategorijos per 78 kg varžybose.

Tarptautinės dziudo federacijos (IJF) rengiamas „World Masters“ laikomas vienu svarbiausių  sezono startu, nes jame dalyvauja tik IJF kvietimų sulaukę stipriausi dziudo sporto atstovai iš visų žemynų. Turnyro reikšmė šiemet dar labiau išaugo, nes pasirodymu jame daugeliui atletų prasidės olimpiniai metai, o varžybose dalinami olimpinio reitingo taškai prilygsta pasaulio čempionatui. Padidinti savo taškų kraitį tikisi ir S. Jablonskytė.

28-erių metų lietuvė varžyboms Dohoje rengėsi neįprastomis sąlygomis. Pirmiausia ji spalio pabaigoje nuvyko į EJU „Grand Slam“ serijos turnyrą Budapešte, tačiau jame startuoti sutrukdė teigiamas COVID-19 testo rezultatas. Įdomu, jog visų testų prieš kelionę ir po jos rezultatai buvo neigiami. Dėl koronaviruso lietuvė turėjo sustabdyti treniruočių procesą. Lapkričio mėnesį ji su kitais rinktinės nariais išbandė jėgas Europos čempionate Prahoje. Tiesa, Čekijoje dziudo kovotojai itin nepasisekė burtai – jau pirmojoje kovoje jai teko daugkartinė Europos čempionė prancūzė Romane Dicko, triumfavusi ir Prahoje.

Rengdamasi startams, dėl apribotų kelionių, S. Jablonskytė negalėjo dalyvauti treniruočių stovyklose užsienyje, tad prakaitą liejo namuose. Pagrindinė pasiruošimo dalis vyko Kaune su trenere Danguole Novikoviene bei Vigmantu Sinkevičiumi, o prieš pat skrydį į Katarą lietuvė persikėlė į Vilnių, kur kovos technikos bei taktikos elementus šlifavo su rinktinės vyriausiuoju treneriu Eduardu Techovu.

„Tradiciškai Lietuvoje man trūksta pajėgių treniruočių partnerių, tad teko galynėtis su vaikinais. Tačiau dabar sportine forma nesiskundžiu. Su treneriais atlikome nemažai darbo, įvykdėme sau iškeltas užduotis. Stengsiuosi visą tai pademonstruoti ir varžybose“, - kalbėjo dziudo kovotoja.

Lietuvės teigimu, pasirodymo Dohoje rezultatai labai priklausys nuo sėkmės traukiant burtus. Jei iškart negaus pačių pajėgiausių priešininkių, ji tikisi metus pradėti pergalingai. Tai padidintų ir S. Jablonskytės reitingo taškų kraitį. 2021-aisiais lietuvė turės ne vieną galimybę pakovoti dėl olimpinių kelialapių: „Grand Slam“ serijos turnyrai numatyti vasario mėnesį Izraelyje, kovą Uzbekijoje ir Gruzijoje, balandį Turkijoje, gegužę Prancūzijoje.

Į preliminarų IJF kalendorių įtrauktas balandį Portugalijoje planuojamas Europos dziudo  čempionatas, svarstoma ir dėl pasaulio pirmenybių datos bei vietos. Tiesa, daugeliui planų lemiamos įtakos turės pandeminė situacija. Olimpinė atranka baigsis birželio pabaigoje, o liepos 23-ąją Tokijuje startuos 32-osios vasaros olimpinės žaidynės, kuriose plazdės ir Lietuvos vėliava.

LDF inf.