NAUJIENOS

Jauniai susirinko į paskutinę stovyklą prieš Europos dziudo čempionatą (U-18)

 Birželio 30 – liepos 2 dienomis, Kaune vienas iš keturių svarbiausių Europos dziudo sąjungos (European Judo Union) renginių. Tris dienas „Žalgirio“ arenoje stipriausi atletai varžysis dėl geriausiųjų titulo Europos dziudo čempionate (U-18). Laukiama atvykstant apie tūkstančio dalyvių iš 50 šalių. Lietuvai Čempionate atstovaus 8 merginos ir 10 vaikinų.

„Lietuvos rinktinė yra stipriausios sudėties. Praėjome ilgą pasiruošimo kelią ir užtikrintai galiu pasakyti, kad Čempionatui esame pasiruošę. Vieno tik tikiuosi, kad per paskutiniąją stovyklą neprisirinksime traumų ir sustartuosime pilnu pajėgumu“, - sakė vienas iš Lietuvos jaunių rinktinės vadovų Vasilyjus Rybinas.

 Treneriai V. Rybinas ir Rasa Steponaityte visus metus ruošė jaunuosius atletus šiam pagrindiniam metų startui. Aukščiausius rezultatus Lietuvoje pasiekę sportininkai buvo testuojami įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, stovyklose – teko kovoti tiek savo amžiaus grupėje, tiek su vyresniais. Šią savaitę jaunuoliai baigė paskutinį pasiruošimo etapą: visą savaitę plušo tarptautinėje stovykloje Elektrėnuose su bendraamžiais iš Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos.

 „Akcentavome darbą parteryje ir dvikovas. Per dieną – trys treniruotės. Ryte lengvesnė, kad pabudintume ir paruoštume organizmą darbui, po to jau darbas ant tatamio. Ši savaitė buvo skirta lavinti ištvermę, o kitą, prieš Čempionatą, sportininkai jau turės daugiau poilsio“, - pasakoja R. Steponaitytė.

 Tik tas sportininkų poilsis skiriasi nuo mums įprasto. Treniruojasi jie išties kasdien, septynias dienas per savaitę. Poilsiu laikomas kitokio pobūdžio treniruotės. Pavyzdžiui, savaitgalį jaunuoliai bėgioja, dirba su gumomis.

 „Norint rezultato – svarbiausia yra režimas. Sportininkui labai svarbus ne tik nuolatinis fizinis krūvis, bet ir miegas bei gera mityba. Aš esu griežtas, kaip sakoma, blogasis policininkas, - šypsosi V. Rybinas, kuriam sportininkai kas rytą siunčia savo pulso duomenis. – Iš pulso aš galiu pasakyti net kelintą sportininkas nuėjo miegoti ar ką valgė.“

 Paklaustas, ar jaunuoliai negudrauja pateikdami duomenis, treneris pabrėžia, kad Čempionatui ruošiasi patys geriausieji: tai itin motyvuoti sportininkai, lyderiai, siekiantys aukščiausių rezultatų. Juk apgauti gali tik save, pastebi treneris. 

Vis dėlto Dziudo jaunimo rinktinės vadovai pripažįsta, kad dirbant su jaunaisiais sportininkais būna visko. Reikia aiškinti, kad siekiant išvengti traumų stovykloje negalima atsipalaiduoti ir reikia kovoti lyg varžybose, jog sportininkams žalinga saulė, maudynės.

 „Po treniruotės visi sukaitę, salėje trūksta oro, o šalia Elektrėnų marios. Ne vienas dega noru iššokti į vandenį atsigaivinti. Vakar leidau vienai merginai pačiai nuspręsti. Išsimaudė, o šiandien guli su temperatūra“, - pasakoja R. Steponaitytė.

 Rinktinės vadovai pastebi, kad kiekvienas rinktinės narys labai individualus ir darbo metodai skiriasi.  Vienus rezultatui motyvuoja griežtesnis žodis, kitus reikia pagirti. Sunkiausia, sako, dirbti su merginomis.

 „Merginos patikėtos Rasai, ji jas geriau supranta, - šypsosi V. Rybinas. – Tačiau griežti esame visiems. Jau geriau būti blogam ant tatamio ir geram po visko. Bet didžiuojuosi savo auklėtiniais, jie labai motyvuoti ir išties daug dirba. Net jeigu traumuojasi ir negali kovoti, vis tiek ateina į treniruotes, žiūri kovas, dirba su gumomis. Dega, kaip nori greičiau grįžti į normalų ritmą.“

 Be alinančių treniruočių, treneriai stengiasi paruošti jaunuosius atletus psichologiškai. Organizuoja įvairias teorines paskaitas. Net buvo pasikvietę dziudo teisėją, kuris pristatė savo darbo specifiką.

 „Jiems buvo labai sveika išgirsti, kaip kovotojus vertina teisėjas. Pastarojo teigimu, labai daug kas priklauso, kuris pirmasis paima paėmimą, greičiau atsistoja po darbo parteryje – jau į jį žiūrimą kaip į potencialų laimėtoją. Pamatytumėt kokiu greičiu jaunuoliai dabar pašoka po metimo“, - šypsosi V. Rybinas.

 Tarptautinė stovykla Elektrėnuose užbaigia pasiruošimo Europos dziudo čempionatui (U-18) ciklą, tačiau namo jaunuoliai grįžta su namų darbais. Likus savaitei iki pagrindinio metų starto, sportininkai treniruos greitį, staigumą, glūdins paėmimo techniką. Kartu jie vėl susirinks birželio pabaigoje Kaune, kur „Žalgirio“ arenoje kausis už save ir už Lietuvą.

 

EUROPOS DZIUDO ČEMPIONATO DALYVIŲ SĄRAŠAS

 

Merginos

Svoris

Miestas

Treneris

1.

Karolina žuklijūtė

44

Alytus

Zenonas Vencevičius

2.

Ligita navarauskaitė

52

Kauno r.

Rasa Steponaitytė

3.

Ggabija railaitė

52

Panevėžys

Ieva Klimašauskienė

4.

Gabija valantinaitė

57

Kaunas

Žana Antonovienė

5.

Rugilė nenartavičiūtė

57

Alytus

Dainius, Egesta Cimbolai

6.

Aida vasiliauskaitė

63

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis

7.

Aleksandra kostajanskaja

63

Vilnius

Svetlana Vėtrova

8

Justina kmieliauskaitė

+70

Elektrėnai

Ramūnas Žemaitaitis

 

 

Vaikinai

Svoris

Miestas

Treneris

1.

Lukas Norkevičius

50

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis

2.

Mangirdas Matiukas

55

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis

3.

Lukas Volfsonas

60

Kaunas

Danguolė Novikovienė, Vigmantas Sinkevičius

4.

Dariuš Rogoža

66

Vilnius

Svetlana Vėtrova

5.

Ernestas Sagalec

66

Šilutė

Rimvydas Lukošius

6.

Edvardas Sagalec

73

Šilutė

Rimvydas Lukošius

7.

Deivid Matusevič

81

Vilnius

Stasys Bazys

8

Matsvej Kalesnik

90

Vilnius

Eduard Techov

9.

Deivis Čiaučionas

90

Elektrėnai

Kęstutis Vitkauskas, Ramunė Čiaučionienė

10.

Nedas Minevičius

+90

Panevėžys

Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis


Komandos vadovai: Rasa Steponaitytė, Vasilijus Rybinas.

 

  

 Informaciją parengė: Jurga Chomskytė-McGeeber