NAUJIENOS

Debiutui olimpiadoje dziudo kovotoja rengsis Sakartvele

Nors iki liepos 5-osios, kai paaiškės galutinė Lietuvos olimpinės delegacijos sudėtis, dar - gera savaitė, Sandra Jablonskytė jau gali šypsotis. Geriausia šalies dziudo kovotoja gavo oficialų patvirtinimą, jog jai atsivėrė Tokijo olimpinių žaidynių durys.

Šiuo metu stovykloje Sakartvele prakaitą liejanti atletė įveikė griežtus reitingų barjerus ir sulaukė kvietimo į olimpiadą. 29-erių S. Jablonskytė drauge su graikų-romėnų imtynininku Mantu Knystautu žaidynėse bus vieninteliai kovinių sporto šakų atstovai iš Lietuvos. 

Lietuvė Tarptautinės dziudo federacijos (IJF) paskelbtame galutiniame moterų svorio kategorijos per 78 kg reitinge užėmė 31-ąją vietą. Tiesioginius bilietus į Japoniją gavo 18 aukščiausių pozicijų užėmusių atletų.  Aukščiausiai IJF reitinge įsitaisė 31-erių Idalys Ortiz iš Kubos. Daugkartinės olimpinės prizininkės sąskaitoje yra 7488 taškai.

Sandra, per keletą atrankos metų sukaupusi 1825 įskaitinius taškus, pretendavo į papildomus olimpinius kelialapius, kurie dalinami pagal žemynų kvotą. Juos galėjo gauti tik po vieną IJF reitingų viršuje esančią sportininkę iš šalies. S. Jablonskytės pozicijas ypatingai sustiprino puikus pasirodymas šių metų Europos čempionate Lisabonoje. Ten ji užėmė penktąją vietą, pakartodama savo geriausią karjeros pasiekimą šiame turnyre. Įdomu, jog šiame turnyre lietuvė įveikė daugkartinę Europos ir pasaulio čempionatų prizininkę Larisą Cerič iš Bosnijos, kuri IJF galutiniame olimpiniame reitinge surinko net 4147 taškus ir pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Pasak Lietuvos dziudo federacijos (LDF) prezidento Vigmanto Sinkevičiaus, šis atrankos ciklas S. Jablonskytei buvo itin sudėtingas - tiek dėl pandeminių suvaržymų, tiek dėl finansinių sunkumų, kilusių Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai beveik pusę metų užlaikius federacijai priklausiusių valstybės lėšų išmokėjimą. Tiesa, sunkiausiu laikotarpiu itin gelbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto parama.

„Nepaisant visų iššūkių, darėme viską, kad rinktinės lyderė nepraleistų nė vienų suplanuotų tarptautinių varžybų. Sandra kelis metus kantriai rinko taškus į olimpinę taupyklę, įveikė didžiulę konkurenciją, o didžiausiu postūmiu tapo jos solidus pasirodymas žemyno pirmenybėse, kur ji pateko į mažąjį finalą. Džiaugiamės mūsų kovotojos sėkme, bet kartu ir jaučiame įsipareigojimą kuo geriau pasirengti pačioms olimpinėms žaidynėms“, - teigė V. Sinkevičius.

S. Jablonskytė oficialiai tapo 31-ąja Lietuvos sportininke Tokijo žaidynėse. Jai pačiai tai bus pirmoji olimpiada per visą karjerą.